Skocz do zawartości
Zarejestruj się i odbierz darmowego VIPa na 7 dni! KLIKNIJ ! ×

Partnerzy / Sponsorzy

Rekrutacja na UBTeam CS:GO i CS 1.6 otwarta! Zapraszamy do składania podań!

zamknięty Recenzja gry Blair Witch

Rekomendowane odpowiedzi

• Premium
Sponsor

1560132289_blairwitchbox.jpg

Halo halo pseudoredaktor wjeżdża z recenzją RECENZJA  RECENZJA AUUU AUUUUU AUUUU ŁUUUUUU REDAKTOOOORRR NAAAA KACUUU XDD. A tak na poważnie to zapraszam was do przeczytania kolejnej recenzji, tym razem będzie to Polska gra Blair Witch od Polskiego Studia Bloober Team, samo studio jest znane z takich gier jak layers of fear,observer i layers of fear 2 czyli z gier które dosłownie roztopią twój mózg i szare komórki gdyż często jest tak że chodzisz dosłownie w kółko ale tak zaczynając od fabuły. 

Fabuła ma miejsce w 1996 roku w lesie Black Hills nieopodal Burkitsville gdzie dwa lata wcześniej zginęła bez żadnych wieści grupa studentów i to jest spoko nawiązanie do filmu ale to nie na nich będziemy się skupiać ale tak nasz główny bohater Ellis chory na PTSD czyli zespół stresu pourazowego i jego pies rasy owczarek niemiecki "Bullet" dołączają do grupy poszukującej w tamtych regionach 9 letniego chłopca Petera Shannona,pomimo sprzeciwów udaje nam się nakłonić szeryfa abyśmy mogli brać udział w poszukiwaniach lecz to co znajdziemy w tym lesie przerośnie nasze oczekiwania a wszystkie wspomnienia wrócą w mgnieniu oka a szczególnie z akcji gdzie nasi zołnierze wpadli w zasadzkę,samo znalezienie chłopca nie będzie łatwe ale hej przecież mamy psa który może nam pomóc, i w sumie to jest prawda gdyż za pomocą niektórych przedmiotów pies może złapać trop i doprowadzić nas do następnego dowodu ale i czasem zdaża się tak że i pies bez naszej pomocy jest w stanie coś znaleźć albo wskazać nam miejsce gdzie może znajdywać się coś ważnego, w samej grze nie brakuje łamigłówek ale w sumie Bloober Team jest znane z gier gdzie są lamigłówki a tutaj są one tak zrobione że trzeba zatrzymywać kasety w odpowiednich momentach aby odblokować drzwi lub zrobić coś innego, wracając do psa bardzo fajne jest to że możemy mieć jakąkolwiek interakcję z psem przez co możemy wydawać takie komendy jak: szukaj,chodź,trzymaj się blisko, ale również można go pogłaskać albo dać mu reprymendę lub smakołyk a to jak będziemy traktować psa będzie miało swoje odbicie w grze. W samej grze są aż 4 zakończenia dobre,złe,PIES,i prawdziwe a jakie będziecie mieli zakończenie to zależy od waszej rozgrywki choć 95% będzie miało złe zakończenie.

Gameplayowo jest to jeden z lepszych horrorów który w 100% oddaje klimat filmu The Blair Witch Project czy Blair Witch 2 księga cieni plus dom wiedźmy jest perfekcyjnie odwzorowany co dodaje tej grze jeszcze większego klimatu a historia jest pokazana w taki sposób że grę postrzegamy już w sumie jako dobry film i tutaj też mogę wspomnieć że będziemy mogli doświadczyć zaburzeń psychicznych które posiadają osoby z zespołem stresu pourazowego czyli jakieś flashbacki,dźwięki itd plus do tego mamy również takie przydatne przedmioty jak latarka,kamera,krótkofalówka i telefon komórkowy a te przedmioty akurat nam się bardzo przydadzą, wracając do kwestii samego lasu tak jak mówiłem gra ma w sobie coś takiego że nie ważne w którą stronę pójdziesz zawsze będziesz w tym samym miejscu a po lesie są porozrzucane dziwne posągi i totemy których nasz pies się panicznie boi apropo psa trzeba również zwracać uwagę na jego postawę i warczenie gdyż w ten sposób ostrzega nas przed wrogiem a natomiast gdy zaczyna "płakać" lub skomleć jak zwał tak zwał a jego postawa jest inna niż zwykle wtedy wiadomo że w pobliżu jest właśnie totem który należy zniszczyć tak że więc tutaj pies odgrywa bardzo ważną rolę w tej grze a sama muzyka w tej grze również odwala kawał dobrej roboty budując napięcie i strach gdyż niewiadomo czy zaraz nam coś niewyskoczy, czy jesteśmy bezpieczni czy nie i czy można się bezpiecznie poruszać  czyli krótko mówiąc wiele rzeczy ma swój wpływ na grę . Graficznie ta gra też jest na prawdę spoko, ale jednak tutaj większą rolę odgrywa fabuła i klimat przez co gra jest chwalona  wszystko to tak wygląda jakbyśmy sami chodzili po tym lesie i odkrywali tą zagadkę lecz gra zyskała mieszane oceny i właśnie redaktorzy chwalili grę za grafikę,klimat,fabułę i cały koncept ale możliwe że nie spodobała im się trudność ale gdyby to był call of duty to pewnie gra by zyskała ocenę 9,5/10 a tak to oceny wachają się od 6,9 do 8,0 ale nie mi to oceniać.

Podsumując gra jest na prawdę spoko,pomysł na grę był bardzo ciekawy i dosyć dobrze zrealizowany przez co dostaliśmy taką grę a nie inną a to że się komuś nie podoba to nie mój problem, choć nie powiem gdy pobrałem tą grę ze sklepu microsoft to niezbyt mnie przekonała ale gdy była w promocji na steamie to dałem jej drugą szansę i sam oceniam grę na 7.4/10 za klimat,fabułę,grafikę,pomysł,psa kompana i odwzorowanie filmów, jest to po prostu coś mega coś co pozostanie w naszej pamięci na długo.

A w tym czasie ja spadam trzymajcie się i pozdrawiam ELOOO AUUU.

• Piwko 1

comment_PKrZmmwMSUbPODNw4ft4gEE63g1tEHLn.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...